Ogień i woda


Kominek klasyczny
Kominek klasyczny

Antagonizmy, przeciwności, dwa bieguny... Skrajności i ostre kontrasty zawsze nas pociągają, intrygują i są najbardziej wyraziste. Dlaczego więc nie wykorzystać ich podczas szukania pomysłu na nasz kominek? Ma być przecież niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, po prostu nasz.


Kiedy jednak nie mamy na tyle własnych pomysłów i wyobraźni, najlepiej skorzystać z gotowych propozycji projektantów lub przynajmniej poszukać w nich inspiracji. Jednym z niekonwencjonalnych rozwiązań, które z pewnością zasługuje kominek w łazience. Gdy zaplanujemy go jeszcze na etapie projektowania domu, to możliwości mamy wręcz nieograniczone. Idealnie, jeśli dysponujemy dużą łazienką, a właściwie salonem kąpielowym.

Jasne przestronne wnętrze zyskuje wyrazu dzięki ciemnej grafitowej podłodze i kilku mniejszym płaszczyznom w tym kolorze. Surowość takiego zestawienia łagodzą dodatki z naturalnych materiałów w ciepłych zielonkawych odcieniach. W takim otoczeniu płonący ogień jest zdecydowanie dominującym akcentem i sprawia, że staje się ono przytulne. Zachęca do długich aromatycznych kąpieli z trzaskającymi polanami w tle. Spora powierzchnia, utrzymana w ciepłych naturalnych kolorach, pozwala na umieszczenie po środku łazienki miejsca do błogiego leniuchowania, na miękkich poduchach i skórach. Niekonwencjonalnych pomysłów jest wiele. Prezentowana propozycja to idealne rozwiązanie dla prawdziwego myśliwego. Jeśli ktoś ceni sobie obcowanie z naturą i z nostalgią wspomina wieczory przy ognisku, w takiej łazience odnajdzie wszystko co lubi. Spora powierzchnia, utrzymana w ciepłych naturalnych kolorach, pozwala na umieszczenie po środku łazienki miejsca do błogiego leniuchowania, na miękkich poduchach i skórach. Duże palenisko daje mnóstwo ciepła i zachęca do przebywania w jego pobliżu. Można wziąć szybki tusz, a potem już tylko odpoczywać w cieple ognia. Nawet potrzeba wnoszenia na górę drewna, nie jest odstraszająca, w perspektywie uzyskania tak wyjątkowego klimatu.