Relaks i wypoczynek


Kominek Derby
Kominek Derby

Chyba każdy kiedyś musiał przekonać się jakie to uczucie, kiedy rzeczywistość weryfikuje nasze marzenia i zmusza do rezygnowania ze śmiałych projektów. Mamy dom lub mieszkanie, w którym na próżno szukać komina, co powoduje, że podłączenie klasycznej wersji urządzenia jest niemożliwe.


Na szczęście wśród szerokiej oferty rynkowej z pewnością znajdziemy rozwiązanie.

Dobrą alternatywą są kominki gazowe, które dzięki komfortowej obsłudze zjednują sobie coraz więcej zwolenników. Sposób podłączenia komina jest dużo mniej wymagający niż w przypadku kominka opalanego drewnem. Nie musi to być bowiem pionowy komin z dołu do góry. Wystarczy zaledwie jeden metr w pionie, a później możemy go dowolnie prowadzić np. do otworu w ścianie. Zobacz także: www.kominkibudowa.pl/budujemy-nowoczesny-kominek-gazowy


Innym rozwiązaniem są także kominki elektryczne. W tym przypadku problem odprowadzenia spalin zupełnie przestaje nas interesować. Poza tym są one węższe, więc tym samym zajmują mniej cennej przestrzeni. Wśród propozycji kominków elektrycznych, jak i gazowców, znajdziemy modele przeznaczone do zawieszenia na ścianie. Jest to dodatkowy atut, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy aż tak dużą powierzchnią, a nie zamierzamy rezygnować z kominka w łazience. Obecnie oferowane kominki elektryczne wykorzystują najnowszą technologię hologramu. Dzięki temu kominki te tworzą wspaniałą iluzję z realistycznych płomieni, trzaskającego ognia i iskier.
Informacje o kominkach elektrycznych pochodzą z serwisu: www.tapis.pl/kominki/elektryczne/

W obu przypadkach należy pamiętać, że są to urządzenia, które nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z wodą. Dlatego podczas planowania i montażu musimy uwzględnić, aby nasz kominek znajdował się co najmniej 0,5 m od bezpośredniego źródła wody. Najlepiej jednak umieścić go na ścianie, gdzie nie znajduje się prysznic, wanna czy umywalka.

Kiedy jednak wyczerpiemy wszystkie inne alternatywy, a chcemy cieszyć się widokiem płomieni podczas kąpieli, zawsze możemy jeszcze zdecydować się na biokominek. Różnorodność dostępnych modeli i zupełna dowolność ustawienia go, z pewnością pozwoli nam znaleźć rozwiązanie najlepiej współgrające z wystrojem wnętrza.

Wszystkie zaprezentowane propozycje są oryginalne, ciekawe i nietuzinkowe. Każdy, kto ceni sobie przede wszystkim oryginalność z pewnością powinien skusić się na niesztampowe rozwiązania i zrezygnować z tradycyjnego kominka w salonie, na rzecz niewątpliwej przyjemności podziwiania dwóch żywiołów w jednym miejscu.